STAINER U klej do siatki do zatapiania

Nowy produkt

Cena na telefon!


Proszę o cenę na SMS


Zawsze promocyjne ceny!


Więcej informacji

Stainer U

Klej do ociepleń 25kg

Uniwersalna, fabrycznie przygotowana, wzbogacona sztucznymi żywicami i mikrowłóknami zaprawa klejowo-szpachlowa, do przyklejania i szpachlowania płyt styropianowych oraz do zatapiania siatki zbrojącej w systemach ociepleń. Jest integralnym składnikiem bezspoinowego systemu ociepleń Stainer STA i Stainer STS.

Zużycie

3,0 - 5,0 kg/m2 (przyklejanie)

3,0 - 4,0 kg/m2 (zatapianie siatki)

Stosowanie:

Podłoże musi być mocne, czyste, suche i nośne. W przypadku starych podłoży dyspersyjnych lub ze sztucznych żywic należy sprawdzić jego wytrzymałość. Zawartość worka wymieszać z ok. 5-6 l czystej wody używając mieszadła wolnoobrotowego. Mieszać, aż do powstania plastycznej konsystencji i pozostawić na ok. 5 min., po czym ponownie rozmieszać. Tak przygotowaną masę wykorzystać w ciągu 2 godzin.

Pierwsza warstwa płyt termoizolacyjnych powinna się wspierać na profilu startowym. Klej nanosić na płyty styropianowe nakładając go na brzegi na całym obwodzie oraz punktowo w postaci 3-6 placków ułożonych na powierzchni płyty. Płytę docisnąć dużą pacą uderzając z wyczuciem w jej powierzchnię. Płyty styropianowe należy układać dokładnie, a ew. ubytki pomiędzy nimi wypełniać paskami styropianu.

W żadnym wypadku nie można ich wypełniać klejem czy zaprawą zbrojącą. Warstwę zbrojącą nakładać na grubości ok. 3-4 mm. Siatka z włókna szklanego powinna być umieszczona w ok. 1/3 warstwy zbrojącej od zewnątrz. W tym celu należy naciągnąć warstwę zaprawy na wyrównaną powierzchnię płyt styropianowych, następnie nałożyć siatkę zbrojącą i powlec jeszcze jedną warstwą zaprawy jednocześnie wyrównując. Pasy tkaniny zbrojącej muszą być układane z co najmniej dziesięciocentymetrowym zakładem. Ocieplaną elewację należy zabezpieczyć przed bezpośrednim działaniem silnego wiatru, deszczu i słońca, co najmniej do czasu wyschnięcia ostatniej warstwy. Przyjmuje się, że na każdy milimetr grubości warstwy potrzeba 24 godziny w normalnych warunkach wilgotności powietrza i w zakresie stosowanych temperatur. Podczas wykonywania ociepleniowych należy stosować się do ogólnych zasad sztuki budowlanej.

Temperatura stosowania:

Optymalne warunki do obróbki: temperatura powietrza, podłoża jak i produktu powinna zawierać się w granicach od +5oC do +25oC. Niższa lub wyższa temperatura od optymalnej może wpływać negatywnie na właściwości produktu.

Zużycie:

Do wykonywania warstwy zbrojącej ok. 1,3kg/mm/m2

Z jednego worka po dodaniu odpowiedniej ilości wody uzyskamy ok. 17,5 litrów świeżej zaprawy. Na bazie podanego przeciętnego zużycia 1 worek wystarcza na ok. 6,0 m2

Do wykonywania warstwy zbrojącej o grubości 4 mm potrzeba ok. 4,0÷5,2 kg/m2 zaprawy STAINER U.

Opinie

Napisz opinię

STAINER  U klej do siatki do zatapiania

STAINER U klej do siatki do zatapiania

Zadzwoń!
Whatsapp
Messenger